Coinbase در شرف تبدیل شدن به یکی از ثروتمندترین شرکتهای ایالات متحده است. کوین بیس چیست و چرا مهم است؟

کوین بیس

کوین بیس چیست و چرا مهم است ؟

Coinbase در شرف تبدیل شدن به یکی از ثروتمندترین شرکتهای ایالات متحده است. چیست و چرا مهم است؟

به عنوان یکی از مهمترین پرتاب های سال در وال استریت اعلام می شود. و با توجه به اخباری که در این هفته منتشر شد مبنی بر اینکه ارزهای رمزپایه اکنون با ارزش بیشتری از اپل ارزش دارند ، ورود Coinbase به بورس اوراق بهادار Nasdaq سرمایه گذاران را به وجد می آورد.

Coinbase در روز چهارشنبه عرضه اولیه سهام (IPO) سهام خود را با پچ پچ ارزهای رمزنگاری شده به ظاهر در همه جا ، حتی در فدرال رزرو ایالات متحده ، سیستم بانکداری مرکزی در ایالات متحده ، انجام می دهد.

این برنامه در برنامه های تجاری گنجانده شده است ، و توسط شرکت های بزرگ مانند تسلا ، پی پال و ویزا پذیرفته شده است ، و در حال حاضر به طور گسترده ای از ارزش گلدمن ساکس در پایان تجارت برخوردار است.

بنابراین ، کوین بیس چیست و چرا قابل توجه است؟

Coinbase چیست؟
Coinbase بزرگترین پلتفرم مبادله ارز رمزنگاری شده در ایالات متحده و به طور کلی یکی از بزرگترین پلتفرم های جهان است.

به دلیل همکاری نزدیک با نهادهای نظارتی ایالات متحده ، این کشور به عنوان یکی از امن ترین و مطمئن ترین صرافی ها به شهرت رسیده است.

در سال 2020 43 میلیون کاربر Coinbase تأیید شده وجود داشت که 2.8 میلیون نفر ماهانه معاملات انجام می دادند.

درآمد آن در سال گذشته بیش از دو برابر شد و به 1.14 میلیارد دلار (952 میلیون یورو) رسید و پس از از دست دادن ده ها میلیون در سال 2019 ، این شرکت به سود 322.3 میلیون دلار (269 میلیون یورو) درآمد.

انتظار می رود سهام Coinbase که با عنوان “سکه” در Nasdaq معامله می شود ، سرمایه گذاران را که می خواهند علاوه بر خرید و یا بدون خرید هرگونه سکه ، به بازار ارزهای رمزنگاری شده وارد شوند ، نیز به خود جلب کند.

برخی از تحلیلگران وال استریت پیش بینی می کنند که Coinbase Global Inc. بر اساس معاملات خصوصی سهام آن ، 100 میلیارد دلار (83.5 میلیارد یورو) ارزش گذاری شود. در این هفته ، نزدک قیمت مرجع 250 دلار (209 یورو) برای هر سهم به شرکت داد.

این در روز چهارشنبه در صعود تا 350 دلار (292 یورو) برای هر سهم ، به سمت بالا تجدید نظر شد.

این امر باعث می شود که این شرکت در فهرست 100 شرکت برتر تجاری آمریکایی قرار بگیرد که بزرگتر از بورس اوراق بهادار نیویورک یا Nasdaq باشد.

ارزهای رمزپایه چیست و چگونه از آنها استفاده می کنید؟ همه چیزهایی که باید به عنوان یک مبتدی بدانید
چگونه کار می کند؟
ثروت Coinbase با Bitcoin ، بزرگترین ارز مجازی و Etherium ، رمزنگاری محبوب دیگر ، بسیار گره خورده است. این رابطه اخیراً بسیار مثبت بوده است: بیت کوین پس از شروع سال حدود 29000 دلار (24200 یورو) روز سه شنبه بیش از 64000 دلار (53،500 یورو) افزایش یافت.

Coinbase 0.5 درصد ارزش هر معامله ای را که از طریق سیستم آن انجام می شود ، بدست می آورد. بنابراین اگر کسی 100 دلار (83.50 یورو) بیت کوین بخرد ، Coinbase 0.50 دلار (0.42 یورو) درآمد کسب می کند.

اگر قیمت Bitcoin یا Etherium کاهش یابد ، کمیسیون Coinbase نیز افت می کند و مقداری در معرض افزایش و سقوط ارزهای دیجیتال قرار دارد.

از برخی جهات ، Coinbase ممکن است با دارایی های ظاهراً عجیب و غریب سروکار داشته باشد اما مدل تجاری آن بخصوص وانیل است.

سازمانی که با ارزهای رمزنگاری شده سروکار دارد ، و معمولاً از سیستم های پولی سازمانی دور و کنترل استفاده می شود ، برای یک شرکت با معامله عمومی که باید گزارش های سه ماهه خود را با تنظیم کنندگان تنظیم کند ، یک کار عجیب است.

پرداخت با ارزهای رمزپایه: اینها شرکت های بزرگی هستند که رمزنگاری ها را به عنوان پرداخت قبول می کنند
IPO آن برای ارزهای رمزپایه چه معنایی دارد؟
دانیل ایوز ، تحلیلگر ودبوش ، در اوایل این هفته نوشت: “Coinbase IPO به طور بالقوه یک رویداد مهم برای صنعت رمزنگاری است و چیزی است که خیابان برای لیزر کردن اشتهای سرمایه گذار روی آن لیزر خواهد کرد.”

وی افزود: “Coinbase قطعه بنیادی اکوسیستم رمزنگاری است و فشار سنجی برای روند رو به رشد جریان اصلی بیت کوین و رمزنگاری برای سالهای آینده است.”

انتظارات در مورد شناور موفقیت آمیز Coinbase در بورس نزدک در هفته گذشته هنگامی که این شرکت تخمین نتایج سه ماهه اول خود را گزارش داد ، از جمله حدود 1.8 میلیارد دلار درآمد (1.5 میلیارد یورو) و درآمد خالص بین 730 میلیون دلار (610 میلیون یورو) ، بیش از حد ضرر کرد. ) و 800 میلیون دلار (668 میلیون یورو).

در حالی که راه اندازی IPO Coinbase احتمالاً ارزهای رمزپایه را بیشتر به جریان اصلی مالی سوق خواهد داد ، اما همه از هیاهوی این سیستم عامل اطمینان ندارند.

برای مثال ، دیوید ترینر ، مدیرعامل شرکت تحقیقاتی سرمایه گذاری New Constructs ، معتقد است که Coinbase “شانس کمی برای پیش بینی سودهای آینده که در ارزیابی بسیار مضحک آن قرار دارد را برآورده می کند”.

,
Share:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *