RSI ماهانه بیت کوین به پایین ترین سطح از سپتامبر 2020 رسید!

RSI ماهانه بیت کوین به پایین ترین سطح از سپتامبر 2020 در سیگنال جدید «اشباع فروش» است

با شروع “واگرایی صعودی پنهان”، پیش بینی ها با برنامه ریزی برای خروج از بازار سه ماهه اول ترکیب می شوند.

یک معیار کلیدی بیت کوین (BTC) به تازگی به پایین ترین سطح خود از ماه های پس از سقوط بازار مارس 2020 رسیده است.

همانطور که توسط تحلیلگران محبوب در 5 ژانویه ذکر شد، شاخص قدرت نسبی بیت کوین (RSI) یک “واگرایی صعودی پنهان” را در بازه های زمانی ماهانه چاپ می کند – و آنها می گویند که اگر این کار انجام شود، نتیجه برای صاحبان سهام بسیار خوشایند خواهد بود.

RSI به زیر کف تابستان 2021 می رسد
در میان ناامیدی از فقدان جهت BTC/USD، بر کسی پوشیده نیست که تعداد زیادی از شاخص‌های زنجیره‌ای مدت‌هاست که سطوح قیمت بالاتری را طلب کرده‌اند.

46000 دلار کنونی ممکن است بیشتر کاهش یابد، اما معیار RSI کلاسیک اکنون نشان می‌دهد که بیت‌کوین در آن قیمت تا چه اندازه «اغلب فروش» است.

متیو هایلند، تحلیلگر مشهور، با اشاره به اصلاح تابستانی بیت کوین پس از تحولات ماینر در ماه می، فاش کرد: «RSI ماهانه بیت کوین در حال حاضر کمتر از اصلاح می تا جولای 2021 است.

در حالی که آن دوره BTC/USD را به 30000 دلار و RSI ماهانه را به حدود 60 رساند، اکنون، قیمت بالاتر است اما RSI کمتر است – فقط 58.95. این معیار تنها در سپتامبر 2020 کمتر بود و BTC/USD در حدود 10000 دلار بود.
معامله‌گر و تحلیلگر TechDev پاسخ داد که در کنار پایین‌های یک ماهه، RSI ماهانه الگویی را چاپ می‌کند که قبلاً فقط یک بار مشاهده شده است.

تنها یکی دیگر از غواصی ماهانه گاو نر پنهان در تاریخ بیت کوین بود که توانستم پیدا کنم. ببینیم تایید می‌کند یا نه.»

RSI به طور سنتی برای تعیین میزان خرید یا فروش بیش از حد یک دارایی در یک نقطه قیمت معین استفاده می‌شود و در ماه‌های اخیر به‌خوبی به بیت‌کوین خدمت کرده است.

به عنوان مثال، در اواسط اکتبر، RSI در 68 بود، TechDev اشاره کرد که این سطح هنوز با نقطه ای که بیت کوین در بلندمدت به بالاترین سطح قیمت می رسد فاصله دارد.

زمان بندی یک خروج
در همین حال، بیت کوین همه را متقاعد نکرده است که آینده روشن است.

مطالب مرتبط: مسابقات با بهره باز بیت کوین در میان پیش بینی های “آتش بازی” قیمت بیت کوین در این ماه رکورد بالایی را به ثبت رساند.

برخی از معامله گران محبوب اهداف قیمت بالایی دارند که به گفته آنها باید شکسته شود تا بازار به سمت صعودی حرکت کند.

از جمله پنتوشی است که گفته است تنها زمانی که 58000 تا 60000 دلار بازگشت و نگه داشته شود، بازار را به طور قابل توجهی از دیدگاه کلان ارزیابی خواهد کرد.

او استدلال می کند که ساختار بازار با شروع سال 2022 کاملاً متفاوت با سایر نقاط در دوره شروع در مارس 2020 است.

«شانس‌ها به‌خوبی نیست. اگرچه فکر می‌کنم Q1 خروجی‌های مناسبی را برای بسیاری فراهم می‌کند.

منبع : کوین گراف

Share:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *